RSS

Okolie
svk uk ger     
ubytovanierezervacapizzeriaokoliewelnessfotogaleriacennikdetske ihrisko
Okolie
 
 
Liptovská Osada je stredisková obec. Jej návštevníci môžu navštíviť známy motorest Jánošiková koliba. Vzhľadom na svoju geografickú polohu obec ponúka predovšetkým výborné možnosti pre turistiku v pohorí Veľkej Fatry a Nízkych Tatier. V okolí sú značené turistické trasy pre náročnejších turistov, no na svoje si prídu i rekreační turisti a milovníci prírody, či hubári.

Počas zimnej sezóny ponúkajú skvelú lyžovačku na kvalitne upravených lyžiarských svahoch a bežeckých tratiach s prírodným aj technickým snehom lyžiarské strediská Park Snow Donovaly a Skipark Ružomberok, ale aj susedné obce Liptovské Revúce a Liptovská Lužná.

K najznámejším kultúrnym pamiatkam v najbližšom okolí, ktoré sú lákadlom pre turistov, patrí vo svete známy Skanzen ľudovej architektúry Vlkolínec, vyhlásený svetovou organizáciou UNESCO za chránenú kultúrnu pamiatku, najvyššie položená obec na Slovensku Magurka, či nemenej známa Galéria Ľ. Fullu v Ružomberku.

Len 25 km od nás sa nachádza Thermal Park a Gino paradise Bešeňová a o 14 km ďalej Aquapark Tatralandia s teplou termálnou vodou a celoročnou prevádzkou. Milovníci vodných športov majú možnosť navštíviť vodnú nádrž Liptovská Mara, vzdialenú asi 31 km.


 
Gino Paradise Donovaly Tatralandia Vlkolínec
gino rk tatralandia vlkolinec

   Gino paradise Bešeňová
   Thermal & Spa

  Park SNOW Donovaly

  Tatralandia Liptovský Mikuláš

  Skanzen ľudovej architektúry


rodina Jusková
Kontakt
PETER JUSKO - PENZIÓN POĽANA
Korytnická 495, 034 73 Liptovská Osada
E-mail: polana@polana.net
Tel: (+421) 905-351 057
Pizzeria: 0907 052 025
facebook

wifi